Новини ЕІУ

Як не стати жертвою маніпуляцій ворога

Війна – це не лише про щоденні ризики, а й про відповідальність та згуртованість. Бойові дії не обмежуються лінією фронту – ворог підступний і в тилу цивільних міст.

Як не стати жертвою маніпуляцій та вербування з боку спецслужб країни-агресора? Саме цьому питанню були присвячені кураторські години на кафедрі маркетингу ННІЕіУ НУХТ.

Куратори ознайомили здобувачів із методами вербування, механізмами залучення до протиправних дій, формами ворожих маніпуляцій, погроз і шантажу. Особливу увагу приділили правовому аспекту, зокрема кримінальній відповідальності за співпрацю з ворогом (колабораційну діяльність). У форматі дискусії було розглянуто алгоритм дій у разі виявлення спроб вербування з боку російських спецслужб.

Поглиблення розуміння механізмів впливу та тактик ворога насамперед спрямоване на зниження ризику залучення здобувачів до протиправних дій та підвищення загального рівня безпеки в умовах гібридної війни.