Новини ЕІУ

Вивчаємо міжнародний досвід академічної міграції

На кафедрі міжнародної економіки Навчально-наукового інституту економіки і управління в рамках наукового семінару «Інформаційна культура в сучасному світі» (керівник – докторка економічних наук, професорка  Світлана Гуткевич) пройшло 26-е засідання круглого столу з міжнародною участю на тему «Вплив міжнародного академічного туризму на освітній прості». 

Актуальність теми визначена сучасними процесами міграції інтелектуального капіталу, в тому числі академічної міграції, за межі нашої країни. Засідання круглого столу відбулося в гострій дискусійні формі. Академічну міграцію та її вплив на світовий процес учасники круглого столу розглядали з різних боків та впливу численних факторів, особливо в нинішній час, в умовах воєнного стану. 

Засідання відкрила вступним словом професорка Світлана Гуткевич. Доповідачі дали інформаційне узагальнення проблем міжнародної міграції і вплив на процес освіти і в Україні, і в інших країнах. Особливий інтерес викликали наступні доповіді: Дмитро Даниленко, який зараз перебуває у відрядженні в Саудівській Аравії, змістовно й цікаво висвітлив місцеві особливості освіти. Богдан Мосунов, здобувач НУХТ освітньої програми «Міжнародна економіка», викладач Київської духовної академії, доповів про академічні свободи в системі освіти Німеччини. Магістрантка Валерія Гладкова поділилася особливостями освіти на Каунаському факультеті Вільнюського університету, де вона проходила літню  навчальну практику.  Розвиток туризму Франції та Іспанії – це було темою доповіді магістрантки Дар’ї Питової, яка зараз працює у Великобританії. Ілля Пільщіков цікаво розповів про взаємозв’язок туризму та освітнього простору. Тезисно взяли участь у засіданні круглого столу докторка наук, професорка Вільнюського університету Віргінія Юренієне та її докторанти. 

Підводячи підсумки засідання, професори Світлана Гуткевич і Юрій Сафонов зазначили, що усі засідання круглих столів за тривалий період з 2012 року є результативними, проводяться на актуальні теми, доповіді і тези публікуються у збірниках наукових матеріалів, що необхідно для формування наукової школи кафедри.