ПРОГРАМА ЕРАЗМУС+

ПРОГРАМА ЕРАЗМУС+ ЗА НАПРЯМОМ КА1: НАВЧАЛЬНА (АКАДЕМІЧНА) МОБІЛЬНІСТЬ 

У рамках Програми ЕС Еразмус+ за напрямом КА1: Навчальна (академічна) мобільність – міжнародна кредитна мобільність для українських вищих навчальних закладів – відкриті можливості для співпраці з європейськими університетами задля організації взаємного обміну здобувачами вищої освіти, викладачами та адміністративним персоналом за проектами з міжнародної кредитної мобільності. Процес подання та відбору проектів з кредитної мобільності за Програмою Еразмус+ є децентралізованим та є повною відповідальністю Національних агентств країн-членів Програми Еразмус+.

У Національному університеті харчових технологій для економічних спеціальностей нині реалізуються проекти академічної мобільності Еразмус+ із:

Стати учасниками зазначених програм є можливість у студентів Навчально-наукового інституту економіки і управління спеціальностей «Економіка», «Маркетинг», «Менеджмент», «Підприємництво та торгівля» за бакалаврськими та магістерськими програмами. Наданою можливістю неодноразово вже скористувалися здобувачі ННІ ЕіУ, пройшовши стажування у Щечинському університеті (Польща), Університеті економіки міста Вроцлав (Польща).

Навчання наших студентів у рамках даних проектів проходить на грантовій основі, з повним покриттям транспортних витрат, витрат на проживання та з отриманням щомісячної стипендії.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ПІДГОТОВКИ ПРОЕКТУ З КРЕДИТНОЇ МОБІЛЬНОСТІ

Хто може організувати кредитну мобільність? Проект з міжнародної кредитної мобільності може бути організований вищими навчальними закладами з України та одним ВНЗ-партнером з країни-члена Програми Еразмус+

Для кого? Кредитна мобільність може організовуватись для здобувачів бакалаврів (окрім 1-го курсу), магістрів, аспірантів, викладачів та працівників закладів вищої освіти

У яких галузях знань? Навчання або викладання за кредитною мобільністю можливе у різних галузях знань

Якою може бути тривалість кредитної мобільності для індивідуальних осіб?

Для студентів кредитна мобільність складає від 3 до 12 місяців для навчання та від 2 до 12 місяців для стажування (можливість стажування для студентів з країн-партнерів відкрита з 2016 року). Загальна тривалість кредитної мобільності для студентів не може перевищувати 12 місяців за цикл навчання незалежно від типу та тривалості мобільностей

Для викладачів та працівників навчального закладу мобільність може тривати від 5 днів до 2 місяців

Які кошти отримують українські учасники кредитної мобільності? Відповідно до умов Програми Еразмус+ сума визначається залежно від того, до якої групи відноситься країна, де здійснюватиметься мобільність (детальна інформація у Erasmus+ Programme Guide):

  • Стипендія для студентів-учасників кредитної мобільності складає 750-850 євро на місяць;
  • Добові для викладачів та працівників складають 100-160 євро на день

Рекомендовано повідомляти учасникам кредитної мобільності (студентам, викладачам та працівникам) про важливість збереження підтверджувальних документів про витрати (квитанції про оплату за готель, транспорт тощо), а також про необхідність отримання довідки у приймаючого закладу щодо сплати/стягнення податків (якщо таке було).

Більше інформації на сторінці відділу міжнародних зв'язків НУХТ і веб-сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні.