Новини ЕІУ

Рекламісти пізнають таємниці фотомайстерності

10 лютого для здобувачів ОП "Реклама та зв’язки з громадськістю" та викладачів кафедри маркетингу Навчально-наукового інституту економіки і управління відбувся воркшоп відомого фотографа Олександра Волчанського. Доценти кафедри маркетингу Н.М. Фєдотова та О.В. Антонова організували це заняття у фотолабораторії кафедри маркетингу, де частина студентів зібралася офлайн, а інші зацікавлені мали змогу долучитися до онлайн-трансляції у Zoom.

Зустріч видалася надзвичайно насиченою та цікавою. Студенти познайомилися з особливостями проведення репортажної фотозйомки, дізналися секрети фотозйомки тварин,  почули поради, як завоювати довіру моделі та створювати невимушені й живі портрети людей. А чудові фотографії Олександра не лишили байдужими нікого з глядачів.

Під час воркшопу Олександр Волчанський відзначив рівень технічного оснащення фотолабораторії кафедри маркетингу та вдале розташування природного світла. Фотограф поділився й тонкощами використання освітлювального обладнання, продемонструвавши можливості кафедральної фототехніки та популярні світлові схеми для зйомки портретів. Він наголосив на тому, що для якісних знімків необов’язково використовувати дороге технічне обладнання, оскільки головне — розуміння природи світла та законів композиції. Тож необхідно знімати якомога частіше, напрацьовуючи досвід. А допоможуть в цьому сучасні смартфони, які зараз здатні забезпечити високу якість фотографій для блогів, соціальних мереж та інтернету.

Здобувачка 4 курсу Альвіна Грущенко поділилася своїми враженнями: "Цікава зустріч, що принесла  багато корисної інформації та новий погляд на фотографію під іншим кутом! Як з'ясувалося, що тварини, як і люди, мають безліч власних фотосесій і тим більше передають власні емоції не гірше від нас. Також було цікаво дізнатися, який підхід повинен бути до собак й котів під час зйомок, яке обладнання й освітлення при цьому використовувати та які функції обробки найкраще застосовувати вже після отриманого результату. Запам'ятався найголовніший інсайт зустрічі ‒ що не від дорогої техніки залежить якість кадру, а від того, як ми бачимо композицію і як її використовуємо. Я у цей день, навіть за дві сотні кілометрів від університету, відчула атмосферу звичайного навчання в аудиторії, хоч і приєдналася до зустрічі за допомогою Zoom. Було дійсно незабутньо, пізнавально й цікаво, що час пролетів непомітно і дуже швидко. З нетерпінням чекаю вже на нові знайомства із фахівцями своєї справи!”.

Студентка 3 курсу Рябчун Єлизавета відзначила: “Було цікаво почути поради досвідченого фотографа. Сподобались милі фото та приклади роботи з технікою”, а її одногрупниця Анетта Іловайська написала: “Сподобалось те, що вся розповідь супроводжувалася великою кількістю фотоматеріалів та в цілому все було доступно, зрозуміло та цікаво”. А першокурсниця Дар“я Харітонова поділилася: “Зустріч надихнула мене ще більше фотографувати та розвиватися в цій сфері, було надзвичайно цікаво”.