Новини ЕІУ

Фотовиставка: "Коли оживають старі фотографії..."

Фотографія - це застигла мить життя. А чи може вона ожити?

Так, якщо за справу беруться студенти 3 курсу спеціальності 061 "Журналістика" освітньої програми "Реклама та зв'язки з громадськістю" Навчально-наукового інституту економіки і управління. Цього року вже традиційна фотовиставка третьокурсників, яка є інтегрованою підсумковою роботою з двох дисциплін "Цифрові технології в рекламі та PR"  та "Дизайн в рекламі та PR" стала родинною. Як зізнаються студенти, над фото працювали всією сім'єю: разом підбирали старі фотографії, вишукували костюми (а подекуди й спеціально шили!), а розчулені бабусі змахували сльозинки, коли сьогодні, у 2021 році, бачили себе молодими в образі своєї онучки чи праонучки. До речі, проголосувати за найкращі роботи можна тут.

Викладачки дисциплін, доцентки Фєдотова Н.М. та Антонова О.В. ставили перед студентами ННІ ЕіУ завдання максимально точно реконструювати старе фото: відтворити декорації, підібрати одяг, який відповідає архівному фото, вибудувати композицію, підібрати ракурс зйомки і обробити отримане зображення у графічному редакторі.

Трошки звичайної-незвичайної магії — і чіткі цифрові знімки набували загадкової м’якості й благородного зерна, щоб стати схожими на давні, ще плівкові з родинного архіву. Яскраві барви сучасних фото перетворювалися на відтінки сепії чи градації сірого, зосереджуючи увагу на головних своїх героях. На них з’являлися тонкі павутинки текстур, передаючи багату історію життя рідних, увічнену на старих, трохи розмитих, трохи потертих, але таких цінних фотографіях. І ось перед нами справжні родинні раритети, що стали містком від поколінь до поколінь. Бо в усіх, хто взяв участь у проєкті, була ще одна мета, яка не прописана в жодному стандарті вищої освіти, — порадувати рідних, відчути себе їхнім продовженням і висловити вдячність долі за те, що народилися в такій чудовій сім'ї.

Сподіваємося, що ви зможете вибрати кілька фото, які вам найбільше сподобалися, і проголосувати за них за посиланням.