Новини ЕІУ

Навіщо менеджеру аудит?

Нещодавно здобувачі ОПП «Менеджмент» Навчально-наукового інституту економіки і управління разом з гарантом програми С.П. Дундою долучились до зустрічі зі старшим експертом з аудиту міжнародної консалтингової компанії «Ernst & Young» Анастасією Дарієнко.

Вона розповіла, що зовнішній аудит є перевіркою бухгалтерської звітності на достовірність та відповідність документів чинному законодавству. Він проводиться працівниками незалежних компаній, що спеціалізуються на аудиті та мають відповідні документи, і відрізняється об'єктивністю аналізу економічних показників. Крім перевірки достовірності та законності даних фінансової звітності, аудит спрямовується на вирішення таких завдань: оптимізацію та планування податкового навантаження; розробку рекомендацій менеджерам щодо вирішення фінансових труднощів; врахування подій, що мають відбутися у найближчій перспективі та можуть вплинути на господарську діяльність підприємства; визначення резервів нарощування ресурсів; виявлення та зменшення ризиків.

Спікерка розповіла про ілюзії та помилки з приводу аудиту. Корисною була також та частина зустрічі, в якій Анастасія навела кілька прикладів реальних кейсів проблемних аудитів.

З огляду на студентську аудиторію, вона звернула увагу на деякі відомі кіношедеври, в яких головними героями є аудитори компаній. Цікаво було також дізнатися, хто є клієнтами «Ernst&Young Audit Services». Здобувачі активно задавали запитання та цікавилися як теоретичними, так і практичними питаннями аудиту.

Дякуємо пані Анастасії та UGEN за можливість долучитися до вебінару!