Новини ЕІУ

Критичне мислення як базова необхідність сучасності

Навчальна осінь у розпалі, а це означає, що саме час доповнити базу фахових знань порцією нестандартності. 1 жовтня студентам Навчально-наукового інституту економіки і управління спеціальностей "Маркетинг" і "Журналістика" провела драйвий майстер-класу на тему "Критичне мислення - валюта майбутнього" Олеся Драшкаба, головна редакторка медіаресурсу Uchoose.info, креативна директорка Українського кризового медіацентру.

На цікавих прикладах, конкурсах та вікторині вона переконала слухачів, що в сучасному світі — світі популізму, маніпуляцій, фейків та великої кількості ресурсів-медіасмітників — важливо вміти критично мислити та інтерпретувати інформацію як в побуті, так і в професійній діяльності. Олеся Драшкаба розповіла з чого розпочинався «StopFake» (волонтерський інтернет-проект, створений для викриття неправдивої інформації про Україну та інші держави), та про те яким чином розпізнавати так звані фейки.

Спільно з студентами ННІ ЕіУ обговорила «хворобу» читання статей за заголовком. Безсумнівно, усі присутні погодилися, що фейки та пропаганда існують, і кожному з нас необхідно володіти навичками їх розпізнавання. У сучасному інформаційному просторі, коли пропаганда видозмінилася, виглядає доволі серйозно і широко розповсюджується по інформаційних носіях, ніхто не може почуватися у повній безпеці. Тому медіагігієна,а головне, тверезе і критичне мислення — це не тільки валюта майбутнього, а й базова необхідність сьогодення.